Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Cambridge English IELTS

05-19-2016, 12:10 AM
Cambridge English IELTS
Cześć wam. Chcę zacząć pracę w UK od przyszłego roku. Chciałabym również aby cały proces rekrutacji przebiegł bezstresowo i płynnie. Pomyślałam, że mogłabym się już teraz przygotować chociażby pod kątem językowym. Długo mi zajęło znalezienie tego czego chciałam, ale po wielu próbach zdecydowałam, że najlepszą opcją byłoby posiadanie certyfikatu z języka angielskiego. Decyzja padła na egzaminy Cambridge English a dokładnie na International English Language Testing System czyli mówiąc inaczej IELTS. Podobno jest to egzamin dla osób, które chcą uczyć się lub pracować w anglojęzycznych krajach. Czy moglibyście przybliżyć mi nieco ten temat i wyjaśnić jak taki egzamin wygląda. Zwłaszcza chodzi mi o format egzaminu w części mówionej. Wolałabym wcześniej wiedzieć jak taki egzamin wygląda i się z niego przygotować zdawać w ciemno.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-19-2016, 02:04 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-03-2017 01:28 AM przez niechorze.)
Cambridge English IELTS
Test IELTS ocenia twoją znajomość języka angielskiego we wszystkich czterech umiejętnościach - słuchanie, czytanie, pisanie i mówienie - trwa to mniej niż trzy godziny. IELTS dostępny jest w dwóch formatach testowych: Academic i General Training. Istnieją cztery części - słuchanie, czytanie, pisanie i mówienie. Całkowity czas testu wynosi 2 godziny i 45 minut. Wszystkie osoby egzaminowane mają takie same testy ze słuchania i testy Speaking ale różne testy z czytania i pisania. Poczytaj o IELTS na str. https://fce.pl/certyfikaty-egzaminy/ielts bo jest tam trochę ciekawych informacji. Rozróżnienie między IELTS Academic i General Training IELTS leży w części Reading. Słuchanie, czytanie i pisanie muszą być zakończone w tym samym dniu, bez przerw między nimi. Kolejność, w jakim są zdawane te testy mogą być różne. Test Speaking będzie odbywał się albo po przerwie w tym samym dniu co pozostałe trzy testy, lub nawet tydzień przed lub po innych testach. Będzie to zależeć od centrum testowego.
05-19-2016, 03:31 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-03-2017 01:28 AM przez niechorze.)
Cambridge English IELTS
Hej. Zdawałam to wiem Smile Listening trwa 30 minut. Usłyszysz cztery nagrania tekstów, monologów i rozmów prowadzonych przez native speakerów i zapiszesz swoje odpowiedzi na pytania. Należą do nich pytania, które sprawdzą zdolność do rozumienia głównych idei i szczegółowych informacji faktograficznych, zdolności rozumienia opinii i postaw rozmówców, zdolności rozumienia celów wypowiedzi oraz możliwości śledzenia rozwoju idei więc egzamin z języka angielskiego nie jest trudny i skomplikowany. Jest duża różnorodność brzmień i akcentów native speakerów, a każda sekcja jest słyszalna tylko raz. Sekcja 1 to rozmowa między dwoma osobami w codziennym kontekście społecznym. Sekcja 2 to monolog ustawiony w codziennym kontekście społecznym, na przykład przemówienie na temat lokalnych udogodnień. Sekcja 3 z kolei to rozmowa między maksymalnie czterema osobami wymienionymi w kontekście kształcenia lub szkolenia, na przykład między opiekunem uniwersytetu i studentami przy omawianiu zadania. Sekcja 4 jest monologiem na tematy akademickie, np wykład uniwersytecki.
05-19-2016, 04:55 AM
Cambridge English IELTS
W zupełności mi to wystarczy. Dziękuję za posty, a na wspomnianą stronę z pewnością zaglądnę.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | niechorzekwatery.pl | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS