Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Czy solary można zakładać samodzielnie?

06-07-2016, 04:06 PM
Cześć, chciałbym samodzielnie zamontować panele słoneczne dlatego potrzebne mi informacje czy coś takiego można zrobić pod względem prawnym? Może potrzebne są jakieś dokumenty potwierdzające odbiór czy coś takiego co może wystawić tylko profesjonalna firma? Kolejne pytanie to jak sie do tego zabrać i co przygotować? Te panele chyba nie są ciężkie ale nie chciałbym ich uszkodzić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-07-2016, 06:09 PM
Ojej, montaż paneli fotowoltaicznych nie jest skomplikowany i nie są one ciężkie. Z tego co się orientuję, bo już mam je od dawna, to nie wymagają chyba żadnych decyzji ani pozwoleń urzedowych ale z góry zaznaczam ze sam ich nie zamontujesz. Po pierwsze wymaga to odpowiednich wyliczeń kątów i padania światła, żeby wyniki były jak najbardziej optymalne. Dodatkowo trzeba miec w tym doswiadczenie, nie wróże ci sukcesu a nawet przeciwnie bo wpedzisz sie w koszty. Jestem niemal pewna ze conajmniej jeden uszkodzisz, a jest to cena o wiele wieksza niz zaplacisz za profesjonalny montaz.
06-07-2016, 07:37 PM
Dobra, więc z jakiej firmy mam skorzystać? Mieszkam pod Poznaniem.
06-07-2016, 08:08 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-24-2016 10:04 PM przez niechorze.)
Na przykład tej: foto-solar.pl/poznan/, widzę po opiniach że bardzo ją chwalą a działalność prowadzą już od wielu lat. Może ktoś jeszcze się wypowie na ten temat i wyrazi swoją opinię, ale ja bym już dłużej nie szukała bo na kilometr widać ze są rzetelni i profesjonalni.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | niechorzekwatery.pl | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS