Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Gdzie szukać informacji o hodowli pszczół?

06-21-2016, 11:39 AM
Chciałbym założyć pszczelą pasieke, ale nie mam zielonego pojęcia o pszczelarstwie. Niestety nikt w mojej rodzinie nie zajmował się hodowlą pszczół, przez co nie mam tez żadnego odziedziczonego po przodkach sprzętu. Jak by ktoś mógł podrzucić adres do jakieś strony czy dobrego bloga o hodowli, albo przynajmniej tytuł jakiejs książki, gdzie wszystko jest konkretnie wyjaśnione to bym był wdzięczny.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-21-2016, 02:08 PM
Warto cos przeczytac, ale tak naprawdę najwięcej nauczysz się od jakiegos praktyka. Ja radziłbym ci popytac w okolicy, czy przypadkiem w jakiejś sąsiedniej wiosce nie ma człowieka, który prowadzi pasiekę. Od niego dowiesz sie wszystkiego najlepiej, a w razie jakichkolwiek problemów bedziesz miał do kogo zwrócić się o pomoc. Co jeszcze moge do radzić do przeglądać fora internetowe, których motywem przewodnim jest pszczelarstwo ogłoszenia internetowe też się sprawdzą, bo zdobedziesz namiary na hodowców.
06-21-2016, 04:07 PM
Mój mąż od kilku lat zajmuje się hodowlą pszczół i jak chesz odpowiedzi na jakieś konkretne pytanie to po prostu napisz na maila, postaram się w miarę szybko i konkretnie odpowiedzieć.
06-21-2016, 07:01 PM
Ja swoją wiedzę czerpałem od dziadka, który w młodości hodował pszczoły i oczywiście z netu, który jest bezkresnym źródłem wiedzy we wszelkich sprawachSmile
06-21-2016, 07:22 PM
Zajrzyj sobie na tę stronę http://www.pszczeliazyl.pl/blog/odklady-pszczele/ albo na inne strony z tego serwisu. Tam masz sporo ciekawych informacji o hodowli pszczół i ogólnie o pszczelarstwie jako takim, może coś cię zainteresuje.
06-21-2016, 10:01 PM
Wielkie dzięki i za adres i za maila. Wygląda na to, że już w niedługim czasie będę miał swoje pierwsze ule. Jak już wszystko ogarnę to wrzuce fotkę z mojej pasieki Smile
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | niechorzekwatery.pl | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS