Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kiedy przyda się pełnomocnictwo do reprezentowania spółki?

11-24-2017, 03:47 PM
Dzień dobry. Słyszałem, że będąc przedsiębiorcą, warto udzielić komuś kompetentnemu pełnomocnictwa do reprezentowania spółki. Czy ktoś z Was orientuje się, kiedy konkretnie przydaje się takie pełnomocnictwo?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-24-2017, 05:12 PM
Generalnie celem udzielenia takiego pełnomocnictwa przez przedsiębiorcę jest chronienie jego interesów. Pełnomocnictwo przydaje się np. podczas sporów z członkiem zarządu lub koniecznosci zawarcia z nim umowy.
11-24-2017, 07:05 PM
OK. A kto może być pełnomocnikiem do reprezentowania spółki? Czy może to być jakaś osoba spoza firmy?
11-24-2017, 08:03 PM
Z tego co wiem, pełnomocnictwo do reprezentowania spółki może otrzymać inny członek zarządu, prokurent albo też osoba niezwiązana z firmą. Sporo istotnych informacji na ten temat znajdziesz pod adresem internetowym http://podatkiwspolce.pl/umowa-z-czlonkiem-zarzadu/. Dodam jeszcze, że pełnomocnictwo jest potrzebne wówczas, gdy firma nie powołała rady nadzorczej.
11-24-2017, 09:29 PM
Rozumiem. Ja chyba zdecyduję się udzielić pełnomocnictwa zaufanej osobie spoza mojego przedsiębiorstwa. Póki co nie miałem z zarządem żadnych sporów, ale nigdy nic nie wiadomo.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | niechorzekwatery.pl | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS