Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kiedy stosować Nurofen Forte dla dzieci?

02-02-2018, 09:51 AM
Kiedy podajecie dziecku Nurofen Forte? Czy mogę go podać, jak corka ma lekka temperature, tak około 37 stopni? W jakiej dawce podawac go czterolatce. Ile razy dziennie moge go podac?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-02-2018, 12:24 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-27-2018 11:51 PM przez niechorze.)
Wszystko masz opisane w ulotce. Jak nie masz ulotki, to tutaj masz linka z instrukcją dawkowania aptekamini.pl/nurofen-forte-dla-dzieci-truskawkowy-150ml.html. Na stronie masz napisane, że Nurofen Forte dla dzieci, dziecku w wieku 4 lat można podawać do trzech razy dziennie w odstępie 8 godzin, w jednorazowej dawce 3,75 ml. Jak chcesz się upewnić, to zapytaj w aptece albo idź z dzieckiem do lekarza. Ja przy tak malej goraczce jeszcze bym sie wstrzymal z podawaniem Nurofenu.
02-02-2018, 01:29 PM
jednorazowa dawka 3-4 ml. Jak jest duża gorączka to co 7-8 godzin
02-02-2018, 02:18 PM
po co mam czekać, aż gorączka się poniesie, jak moge ulżyć dziecku od razu?
02-02-2018, 02:30 PM
chociażby po to, zeby sie zorientowac, czy infekcja jest powazna czy nie. Swoją drogą, jak będziesz chciała kupić Nurofen albo jakiś inny środek przeciwgorączkowy, to Apteka Mini ma naprawdę bardzo duży wybór takich preparatów w niskich cenach.
02-02-2018, 04:33 PM
może i faktycznie słuszna sugestia, a co innego podac dziecku, żeby nie męczyło się z gorączka?
02-02-2018, 05:11 PM
37 stopni to jeszcze żadna gorączka, nie ma co przesadzac. Ja Nurofen podaje przy większych infekcjach, gdy juz wysoka temperatura mocno osłabia dziecko. Zwykle i tak ide do lekarza, zeby sie upewnic czy to nie jest cos powazniejszego. Tak czy inaczej po leki przeciwgorączkowe najczęściej siegam dopiero wtedy, gdy goraczka zaczyna sięgać 38 stopni. Wczesniej czekam i obserwuje, czy infekcja sie rozwinie i czy trzeba isc do lekarza.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | niechorzekwatery.pl | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS