Forum niechorzekwatery.pl - multitematyczne forum gdzie porozmawiasz na każdy temat
Kiedy przyda się pełnomocnictwo do reprezentowania spółki? - Wersja do druku

+- Forum niechorzekwatery.pl - multitematyczne forum gdzie porozmawiasz na każdy temat (http://niechorzekwatery.pl)
+-- Dział: Istotne sprawy (/Forum-Istotne-sprawy)
+--- Dział: Biznes i praca (/Forum-Biznes-i-praca)
+--- Wątek: Kiedy przyda się pełnomocnictwo do reprezentowania spółki? (/Thread-Kiedy-przyda-sie-pelnomocnictwo-do-reprezentowania-spolki)

Kiedy przyda się pełnomocnictwo do reprezentowania spółki? - deXXXter - 11-24-2017 03:47 PM

Dzień dobry. Słyszałem, że będąc przedsiębiorcą, warto udzielić komuś kompetentnemu pełnomocnictwa do reprezentowania spółki. Czy ktoś z Was orientuje się, kiedy konkretnie przydaje się takie pełnomocnictwo?

Kiedy przyda się pełnomocnictwo do reprezentowania spółki? - kowal - 11-24-2017 05:12 PM

Generalnie celem udzielenia takiego pełnomocnictwa przez przedsiębiorcę jest chronienie jego interesów. Pełnomocnictwo przydaje się np. podczas sporów z członkiem zarządu lub koniecznosci zawarcia z nim umowy.

Kiedy przyda się pełnomocnictwo do reprezentowania spółki? - deXXXter - 11-24-2017 07:05 PM

OK. A kto może być pełnomocnikiem do reprezentowania spółki? Czy może to być jakaś osoba spoza firmy?

Kiedy przyda się pełnomocnictwo do reprezentowania spółki? - kowal - 11-24-2017 08:03 PM

Z tego co wiem, pełnomocnictwo do reprezentowania spółki może otrzymać inny członek zarządu, prokurent albo też osoba niezwiązana z firmą. Sporo istotnych informacji na ten temat znajdziesz pod adresem internetowym http://podatkiwspolce.pl/umowa-z-czlonkiem-zarzadu/. Dodam jeszcze, że pełnomocnictwo jest potrzebne wówczas, gdy firma nie powołała rady nadzorczej.

Kiedy przyda się pełnomocnictwo do reprezentowania spółki? - deXXXter - 11-24-2017 09:29 PM

Rozumiem. Ja chyba zdecyduję się udzielić pełnomocnictwa zaufanej osobie spoza mojego przedsiębiorstwa. Póki co nie miałem z zarządem żadnych sporów, ale nigdy nic nie wiadomo.